Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce

Mniejszości w dialogu: Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Mniejszości w dialogu: Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty z przedstawicielami mniejszości etnicznych w Polsce. Naszymi gośćmi będą Romowie i Karaimi, których społeczności prezentujemy obecnie na dwóch wystawach czasowych. To doskonała okazja, by poznać ich osobiście i z nimi porozmawiać; w naszym Centrum umożliwiamy to nie inaczej, jak w kreatywny sposób!

W ramach projektu „Mniejszości w dialogu. Cykl spotkań międzykulturowych”, Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce pragnie stworzyć przestrzeń ku temu, by  ̶  tym razem także młodemu pokoleniu  ̶  przybliżyć często mało znane mniejszości etniczne.

W ciągu trzech godzin zajęć dzieci i młodzież dowiedzą się więcej o codziennym życiu żyjących w Polsce mniejszości etnicznych: zwiedzą wystawę czasową, spotkają się z przedstawicielem mniejszości, a na zakończenie wezmą udział w kreatywnych warsztatach. Nie zabraknie również drobnego poczęstunku.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Informacje na temat projektu i zgłoszenia możliwe są pod adresem: b.glomb@cdwbp.opole.pl lub numerem telefonu +48 77 407 50 12. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do udziału!

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Sommerworkshops für Kinder und Jugendliche” i finansowane jest przez Instytut Stosunków Zagranicznych (ifa, Institut für Auslandsbeziehungen) z budżetu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec (Auswärtiges Amt der Bundesrepublik Deutschland) za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Znajdź wydarzenie w social mediach:

Przewiń do góry