Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce

Zwiedzanie - informacje praktyczne

Godziny otwarcia

Od 17 czerwca 2024 wystawa stała „Niemcy w Polsce – historia i teraźniejszość” dostępna jest ponownie:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00
  • od lipca 2024 również w soboty w godzinach od 10:00 do 18:00.                                 

Ostatnie wejście na wystawę możliwe jest najpóźniej na godzinę przed zamknięciem Centrum.

Audioprzewodnik

Prezentowaną w Centrum wystawę stałą zwiedzać można za pomocą audioprzewodnika, dostępnego w recepcji. Audio guide w cenie biletu wstępu dostępny jest w językach polskim, angielskim, niemieckim i czeskim. Dla najmłodszych przygotowaliśmy również ścieżkę dziecięcą; dostępna jest ona w języku polskim. 

Czas zwiedzania

Przewidywany czas zwiedzania wystawy stałej to 60-90 minut. 

Ważną częścią naszej wystawy są nagrania, krótkie filmy i teksty, za pomocą których zwiedzający mogą zgłębiać treści wystawy. Na dzieci czekają puzzle, łamigłówki i gry multimedialne. Czas zwiedzania zależy zatem od zainteresowania zwiedzających. 

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Centrum jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Nasze udogodnienia to podjazd przed budynkiem, szerokie drzwi umożliwiające swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim, winda oraz toalety dla niepełnosprawnych. W toalecie na drugim piętrze znajduje się przewijak dla niemowląt. 

Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwe jest zwiedzanie dostosowane do osób ze spektrum autyzmu i Aspergera.

W 2023 roku nasze Centrum zostało wyróżnione w organizowanym przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu – Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior” w Opolu konkursie: „Miejsce Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu” w kategorii „Kultura i sztuka”. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy dołączyć do grona instytucji, które otrzymały ten certyfikat!

Fotografowanie

Fotografowanie podczas zwiedzania jest możliwe bez użycia dodatkowego oświetlenia oraz bez statywu tylko i wyłącznie do użytku prywatnego.

Zgodę na fotografowanie komercyjne należy uzyskać u kierownika obiektu 
w formie pisemnej.

Przewiń do góry