Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce

Spotkanie autorskie: Mniejszość Niemiecka w czasach przełomu

Spotkanie autorskie: Mniejszość Niemiecka w czasach przełomu / Autorenlesung: Die deutsche Minderheit in Zeiten des Umbruchs

Spotkanie autorskie: Mniejszość Niemiecka w czasach przełomu

Przełom lat 80. i 90. XX wieku charakteryzowały przełomowe zmiany społeczno-ustrojowe, zarówno w ogólnopolskim, jak i europejskim kontekście. Również mniejszość niemiecka wniosła swój wkład w przemiany tego okresu. W jakim stopniu korzystała ona z nowych szans? Na ile współtworzyła nową polską rzeczywistość społeczną i polityczną? Zapraszamy na spotkanie autorskie wokół tomu „Rola mniejszości niemieckiej w procesie tranzycji i transformacji społeczno-ustrojowej w Polsce”, realizowane przez Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej (CBMN) oraz Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce.

Opracowanie, będące kolejnym tomem z cyklu „Studia i Monografie”, wydawanego nakładem Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, jest efektem pracy zespołu badaczy Uniwersytetu Opolskiego. O najnowszej publikacji opowiedzą jej autorzy:

Spotkanie poprowadzą Weronika Wiese, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ds. Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce i dr Michał Matheja, prezes zarządu Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej.

Zapraszamy w środę, 24 kwietnia 2024 r., o godzinie 17:00 do siedziby Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce przy ul. Szpitalnej 11 w Opolu. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności mailowo cdwbp@cdwbp.opole.pl lub telefonicznie pod numerem +48 517 448 045.

Przewiń do góry